चार पटक विश्वकप जितेको जर्मनीविरूद्ध जापानको ऐतिहासिक जित

  हल्कारान्यूज  57 पटक हेरिएको

काठमाडौं । खेलको प्रारम्भमा पछाडि परेको जापानले अन्त्यतिर दुई गोल गर्दै जर्मनीलाई विश्वकप २०२२ को पहलो खेलमा २–१ ले पराजित गरेको छ।

चारपल्टको विश्वकप विजेता जर्मनीले लगातार दोस्रोपल्ट विश्वकपको पहिलो खेलमा हार बेहोरेको हो। उसलाई रूसमा सन् २०१८ मा मेक्सिकोले १–० ले पराजित गरेको थियो। जापानले जर्मनीविरूद्व अन्तर्राष्ट्रिय फुटबलमै पहिलो जित रचेको हो।

खलिफा अन्तर्राष्ट्रिय रंगशालामा भएको खेलमा इकाय गुन्डोगनको पेनाल्टी गोलमा जर्मनीले ३३ औं मिनेटमा १–० को अग्रता लिएको थियो।

रित्सु डोआनले रिबाउन्डमा गोल गर्दै ७५ औं मिनेटमा १–१ को बराबरीमा पुर्‍याएका थिए। ताकुमा आसानोले ८३ औं मिनेटमा उत्कृष्ट फिनिसिङ गर्दै जापानलाई २–१ ले अगाडि बढाए। जर्मन क्लबमा आवद्ध यी दुवै गोलकर्ता सब्स्टच्युटको रुपमा मैदानमा प्रवेश गरेका हुन्।

पहिलो हाफमा आक्रामक प्रदर्शन गरेको जर्मनीले थुप्रै अवसर सिर्जना गरे पनि थप गोल गर्न सकेन। कमजोर देखिएको जापानले पनि दुई अवसर पाएको थियो तर उपयोग गर्न सकेन। दोस्रो हाफमा पनि जर्मनी बलियो देखिएको थियो। तर, फिनिसिङमा जापानी खेलाडी प्रभावशाली भए।

तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार